Deski SUP

Choć Surfing kojarzą się bardziej ze słonecznymi wybrzeżami, to nad Zalewem Solińskim również można spróbować jednej z odmian tego dającego prawdziwe poczucie wolności sportu. Z @AlfeaCzarer możesz zacząć swoją przygodę z SUP, czyli paddleboardingiem. 

Paddleboarding, co to jest?

SUP, czyli Stand Up Paddleboarding. Jego rozwój zaczął się w słonecznych Hawajach gdzie lokalesi oraz turyści wykorzystywali kajaki i długie deski surfingowe z wiosłem do przemieszczania się po morzu w bezwietrzne dni. Ostatnie lata to istne BOOOOM rozwojowe tego sportu. Doskonałe deski, stabilne i szybko pływające. Idealnie profilowane wiosła. Woodoodporne pokrowce na telefon by móc bezpiecznie uwieczniać swoje SUP-owe wyprawy. Trudno się dziwić, temu rozwojowi, gdyż wśród jego zalet można wymienić:

  • świetny sposób na spalanie kalorii

Podczas godzinnej zabawy na SUP-ie, możesz spalić nawet 400kcal. Taki wynik osiągnąć możesz na spokojnej tafli wody, na której pływanie to istna przyjemność. Nawet nie poczujesz się jakbyś robił trening.

  • wzmocnienie mięśni core

Utrzymywanie prawidłowej postawy ciała w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej zaburzane przez siedzący tryb życia. Ciągłe korzystanie z telefonu które doprowadza do zgarbienia i wysunięcia szyi do przodu. Paddleboarding koryguje to przez wymuszanie na pływającym utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, które niezbędne jest do utrzymania stabilności i optymalnego wykorzystania siły mięśni do wiosłowania.

  • relaks i zabawa w jednym

Stres towarzyszy nam niemal cały czas. Spędzanie czasu na SUP-ie to idealny sposób na relax. Daje nam poczucie indywidualizmu, wolności. Problemy dookoła przestają mieć znaczenie. Liczy się tylko ta chwila gdy surfujesz między zielonymi wzgórzami Jeziora Solińskiego.

Cennik SUP:

Dla klientów czarterujących u nas Jacht:

1 dzień / 50zł

7dni / 250zł

Dla klientów nie czarterujących jachtów:

1 godzina / 30zł

1 dzień / 120zł