Deski SUP

Choć Surfing kojarzy się bardziej ze słonecznymi wybrzeżami, to nad Zalewem Solińskim również można spróbować jednej z odmian tego dającego prawdziwe poczucie wolności sportu. Z Alfea Czarter możesz odpocząć na łonie przyrody i zacząć swoją przygodę z deskami SUP, czyli paddleboardingiem. Nie potrzebujesz do tego patentu ani innych uprawnień! 

Paddleboarding, co to jest?

SUP, czyli Stand Up Paddleboarding. Jego rozwój zaczął się w słonecznych Hawajach gdzie lokalsi oraz turyści wykorzystywali kajaki i długie deski surfingowe z wiosłem do przemieszczania się po morzu w bezwietrzne dni. Ostatnie lata to istne BOOOOM rozwojowe tego sportu. Doskonałe deski, stabilne i szybko pływające. Idealnie profilowane wiosła. Wodoodporne pokrowce na telefon, by móc bezpiecznie uwieczniać swoje SUPowe wyprawy. Trudno się dziwić, temu rozwojowi, gdyż wśród jego zalet można wymienić:

Świetny sposób na spalanie kalorii

Podczas godzinnej zabawy na SUP-ie, możesz spalić nawet 400 kcal. Taki wynik osiągnąć możesz na spokojnej tafli wody, na której pływanie to istna przyjemność. Nawet nie poczujesz się jakbyś robił trening.

Wzmocnienie mięśni core

Utrzymywanie prawidłowej postawy ciała w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej zaburzane przez siedzący tryb życia. Ciągłe korzystanie z telefonu, które doprowadza do zgarbienia i wysunięcia szyi do przodu. Paddleboarding koryguje to przez wymuszanie na pływającym utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, które niezbędne jest do utrzymania stabilności i optymalnego wykorzystania siły mięśni do wiosłowania.

Relaks i zabawa w jednym

Stres towarzyszy nam niemal cały czas. Spędzanie czasu na SUP-ie to idealny sposób na relaks. Daje nam poczucie indywidualizmu, wolności. Problemy dookoła przestają mieć znaczenie. Liczy się tylko ta chwila, gdy surfujesz między zielonymi wzgórzami Jeziora Solińskiego.

Cennik wypożyczenia deski SUP:

Dla klientów czarterujących u nas JachtDla klientów nieczarterujących jachtów
50 zł/dzień30 zł/godzina
250 zł/tydzień120 zł/dzień

Zapraszamy do kontaktu.