Naprawy oraz serwisy jachtów żaglowych

Naprawy oraz serwisy jachtów żaglowych, są bardzo ważnym elementem, głównie ze względów bezpieczeństwa naszej żeglugi. Ale mają wpływ również na stan wizualny naszej jednostki (a przecież jacht jest wizytówką żeglarza). Mają one również wpływ na utrzymanie jego wartości, co w dłuższej perspektywie jest wielką wartością dodaną.

Naprawy oraz serwisy w jachtach żaglowych obejmują szeroki zakres działań, mających na celu utrzymanie jachtu w dobrym stanie technicznym oraz zapewnienie bezpieczeństwa podczas żeglugi. Oto kilka sfer o które warto zadbać w swoim jachcie:

Serwis silnika i układu napędowego: Serwis silnika oraz naprawy układu napędowego są kluczowe dla właściwego funkcjonowania jachtu, szczególnie w przypadku dłuższych rejsów, gdy nie można polegać wyłącznie na żaglach.

Konserwacja i naprawa żagli: Regularna konserwacja żagli zapewnia, że są one w odpowiednim stanie do użytku, a wszelkie uszkodzenia są naprawiane, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Serwis olinowania (stałego oraz ruchomego):  Warto często sprawdzać stan olinowania na naszej jednostce. Zwłaszcza stan fałów, oraz olinowania stałego.

serwis silnika jachtowego
Serwis elektryki na jachtach

Serwis elektroniki pokładowej: Współczesne jachty wyposażone są w zaawansowane systemy elektroniczne, takie jak nawigacja GPS, systemy bezpieczeństwa, systemy komunikacyjne itp. Serwis elektroniki pokładowej zapewnia, że wszystkie te systemy będą sprawnie działały.

Ochrona kadłuba z dnem jachtu: Zapobieganie uszkodzeń kadłuba a przede wszystkim dna jachtu, oraz jego ewentualne naprawy są  istotne dla długowieczności jachtu, dlatego malowanie dna jachtu farbami antyporostowymi i przeciwdziałanie osmozie są niezmiernie ważnym aspektem.

Przegląd wyposażenia i instalacji  wewnętrznych i ich ewentualna naprawa: Serwis oraz ewentualna naprawa wyposażenia wewnętrznego jachtu, takiego jak instalacje wodno-sanitarne, systemy grzewcze, kuchenki, lodówki, sprawia że niespodziewane awarie nie popsują nam naszego rejsu.

Przechowywanie i zimowanie: W niektórych regionach konieczne jest zimowanie jachtu, co obejmuje odpowiednie przygotowanie i przechowywanie jachtu na okres zimy. Przygotowujac jacht do zimowania warto zadbać o takie kwestie jak opróżnienie wszelkich instalacji (wodnych, WC, Gaz itp), oraz wymontowanie akumulatorów (które na zimę powinny znaleźć się w ogrzewanych pomieszczeniach, i co jakiś czas być doładowywane). Jeżeli nie chcemy przykrywać całego jachtu folią warto zabezpieczyć okienka i zejściówkę, aby wilgoć nie dostała się do środka jachtu. Gdy już mowa o wnętrzu, tam musimy zadbać o suchość i brak jakiejkolwiek wilgoci, Gdy nie zabieramy z jachtu materacy to warto chociaż ułożyć je w pionie w odstępach, Wszystkie szafki i bakisty najlepiej na zimę zostawić otwarte.

Wychodząc naprzeciw faktowi że nie każdy ma czas na wykonywanie pewnych prac w swojej jednostce, otworzyliśmy filię naszej firmy która kompleksowo zajmuje się usługami szkutniczymi oraz serwisem jachtów. Więcej na ten temat możecie znaleźć pod poniższym linkiem:

Dodaj komentarz