Trasą Bieszczadzkich regatowców (Trójkąt po centralnym)

Odkryj uroki jednego z najpiękniejszych zakątków Polski z perspektywy pokładu jachtu żaglowego. Podczas naszego rejsu popłyniesz po kołyszącej wodzie, otoczony malowniczymi górami i szczytami Bieszczadów.

Przeżyj niepowtarzalne chwile, czując wiatr we włosach i zapach świeżego powietrza.

Wycieczka rozpoczyna się w Ekomarinie

Pierwszy etap trasy biegnie w stronę zapory, gdzie lewą burtą przepłyniemy wzdłuż największej tego typu budowli hydrotechnicznej w Polsce.

Podczas rejsu nasz sternik, przybliży Wam historię Soliny i Bieszczadów oraz przeszkoli z podstaw żeglowania, aktywizując załogę, do czynnego udziału w sterowaniu jachtem.

Kolejnym celem na trasie jest ośrodek „WZW Revita”. Legendarny ośrodek wypoczynkowy wojska Polskiego gdzie wolny czas spędzali generałowie i politycy. Ośrodek jest teraz ogólnodostępnym obiektem wypoczynkowym, zatem warto przycumować do portu Revity by odwiedzając kawiarnię z tarasem z którego widok pada na piękną część cypla jaworu wraz z odnogą zalewu prowadzącą w dolinę Sanu.

Następnie halsując wzdłuż cypla Polańczyka mijając lewą burtą wyspę zajęczą zmierzamy do zatoki Krzywego Potoku gdzie do dnia dzisiejszego stoi tratwa Blues (to miejsce gdzie około 25 lat spędził perkusista legendarnego zespołu „Dżem”, Michał Gieru Giercuszkiewicz. Jest to również doskonałe miejsce na krótką przerwę w rejsie i zakotwiczenie, w celu skorzystania z krystalicznie czystej wody Bieszczadzkiego morza i schłodzenie się w gorące dni.

Wieczór panieński pod żaglami

Co w razie deszczu? Nasze jachty, to największe kabinowe żaglówki na Solinie. Zatem deszcz nam niestraszny. Podczas opadów, załoga może w komfortowych warunkach. Żeglować wewnątrz jachtu.

Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze! Nasze jachty są przygotowane na każde warunki.

Ostatni etap rejsu to powrót z Jaworu do Ekomariny, mijając lewą burtą przeciwległą stronę wyspy zajęczej.

Kończąc lewą burtą mijając cypel Polańczyka i wpływając do zatoki nelsona w której znajduje się nasz port macierzysty.

Skontaktuj się z nami!

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i dołącz do naszej ekscytującej przygody żeglarskiej na zalewie Solińskim!

Czas rejsu: 2 godziny
Cena: 360zł
Maksymalna ilość osób na jednym jachcie: 8 osób

Plan rejsu jest elastyczny i możemy go spersonalizować specjalnie dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami!