Czarter jachtów Solina

Czarter jachtów na Solinie

Czarter jachtów Solina, to właśnie to czym się zajmujemy. Naszą firmę tworzy garstka pasjonatów żeglarstwa. Nasze jachty są najlepiej wyposażone ze wszystkich jednostek do wynajmu na Zalewie Solińskim.  

Zalew Soliński (Bieszczadzkie morze)

Bieszczady to kraina spokoju i dzikiej natury. W środku tego pięknego regionu, umiejscowiony jest największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce, Zalew Soliński. To właśnie tutaj znajduje się nasz czarter. Rozwój regionu na przestrzeni lat sprawił że Zalew Soliński stał się doskonałą destynacją turystyczną. Dziś to miejsce odwiedza rok rocznie setki tysięcy turystów z całego świata. Spędzając aktywnie czas żeglując po Bieszczadzkim morzu, czy spacerując po szlakach górskich. Z biegiem czasu rozwijała się infrastruktura turystyczna. W 2020 roku, powstał najnowocześniejszy port na Solinie. Eko Marina Polańczyk. Nasz port macierzysty. Piękne otoczenie, nowoczesne zaplecze sanitarne, baseny wbudowane w pomost, Tawerna pod Żaglami, cukiernia. To wszystko znajdziecie w naszym porcie macierzystym.

Na Zalewie Solińskim z roku na rok przybywa jednostek pływających. Wychodząc temu na przeciw stworzyliśmy flotę dużych, komfortowych o dobrych i doskonałych właściwościach nautycznych. Wszystkie nasze jachty są bardzo dobrze wyposażone, aby umilić spędzanie na nich czasu.

  • zamykane kabiny (kajuty) dwuosobowe
  • łazienki z prysznicem
  • wc, ciepła woda
  • kuchnia (kambuz)
  • ogrzewanie

Żeglarstwo i infrastruktura – historia i ewolucja na terenie Zalewu Solińskiego

Żeglarstwo na Solinie było uprawiane od początków istnienia zbiornika, głównie przez miejscowych pasjonatów. Wielką reklamą dla akwenu były zorganizowane w 1971r mistrzostwa świata w klasie „Hornet” w których wystartowało ponad 40 załóg. Rok 1976 był bardzo prężny pod względem rozwoju żeglarstwa na Solinie. Powstał wtedy Krośnieński Okręgowy Związek Żeglarski, który do dzisiaj istnieje, organizuje obozy szkoleniowe oraz regaty. Tego roku został utworzony zarząd Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które to do dzisiejszego dnia zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo osób wypoczywających i uprawiających sport na Zalewie Solińskim.

Warto zatrzymać się nad osobą Edwarda Sądeckiego, działacza AZS-u, prezes Klubu Uczelnianego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uprawiał lekkoatletykę, później trenował adeptów „królowej sportu” w „Resovii” Rzeszów. Prowadził w KU sekcję żeglarską w stanicy żeglarskiej na ośrodku AZS-u nad Jeziorem Solińskim, która została wybudowana m.in. dzięki jego staraniom. Co roku, w miesiącu sierpniu, odbywają się tam zawody pod nazwą EDI Windsurfing Cup, podczas których uczestnicy wspominają Edwarda Sądeckiego jako „wspaniałego i ciepłego człowieka, dzięki któremu wiele naszych przyjaźni trwa do dzisiaj, a wspomnienia żyją i nie chowają się na dnie szuflady historii”.

Od 2000r na Solinie istnieje jeden z pierwszych czarterów który już wtedy pozwalał na uprawianie żeglarstwa na „Bieszczadzkim morzu” turystom mieszkającym daleko od Zalewu Solińskiego, bez konieczności transportowania swojego sprzętu. Rok 2002 przyniósł powstanie Stowarzyszenia „Puchar Soliny”, które organizuje cykl regat składających się z od 5 do 8 edycji weekendowych imprez po których na koniec sezonu liczona jest generalna klasyfikacja, a zwycięzcy tego cyklu są uznawani za najlepszych żeglarzy na tym terenie. Po roku 2010 można zauważyć bardzo szybki wzrost liczby czarterów oraz firm udzielających usług takich jak rejsy ze sternikiem czy też organizacji imprez okolicznościowych lub firmowych, których elementem jest rejs po zalewie lub zorganizowanie regat dla uczestników.W 2015r powstała Fundacja „Na Fali” z siedzibą w Polańczyku, zajmująca się promocją żeglarstwa oraz umożliwianiem żeglowania jak największej ilości osób. Fundacja podczas początków swojego działania prowadziła wykłady z żeglarstwa regatowego oraz treningi praktyczne dla młodzieży z sanockich szkół. W dalszych latach swojego działania organizowała treningi oraz regaty w klasie Laser, a w 2019r zorganizowała imprezę sportowo-kulturową o nazwie „Rodzinny Piknik Żeglarski”. Impreza ta miała na celu promowanie aktywnego trybu życia, a przede wszystkim żeglowania oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Na terenie akwenu istnieje wiele klubów żeglarskich gdzie klubowicze mają wykupione miejsca postojowe dla swoich jachtów.

W roku 2020 powstała pierwsza ogólnodostępna Marina która działa pod nazwą „Eko Marina Polańczyk”. Jest to najnowocześniejszy kompleks żeglarski na terenie całego zalewu, w jego skład wchodzi pomost z miejscami cumowniczymi w którym wbudowane są baseny  z podwieszanym dnem, nowoczesne zaplecze sanitarne, biuro szkoły żeglarskiej oraz tawerna „Pod żaglami”. Na przestrzeni lat na zalewie solińskim powstało mnóstwu wypożyczalni sprzętu wodnego takiego jak rowerki wodne, kajaki, łodzie wiosłowe lecz większość z nich jest już przestarzałe i ludzie odchodzą od tego typu sprzętu na rzecz nowocześniejszych rozwiązań takich jak eklektyczne houseboaty, elektryczne katamarany spacerowe, nowoczesne jachty. Podobne Porty możemy spotkać na terenie Wielkich Jezior Mazurskich. Wraz z rozwojem turystyki i wzrostem ilości osób korzystających z atrakcji regionu Zalewu Solińskiego konieczne było zadbanie o zaplecze sanitarne więc powstały pierwsze miejsca do odpompowywania zanieczyszczeń z jachtów. 

Regaty, z których słynie Jezioro Solińskie, to święto więc zwykle towarzyszy im bardzo rozbudowany program około żeglarski, w tym koncerty, imprezy, animacje dla dzieci, konkursy.

Czy wynajem jachtu na Solinie wymaga posiadania uprawnień?

Jednostki żaglowe które znajdują się w naszej flocie wymagają posiadania Patentu żeglarza jachtowego. Dla klientów nie posiadających uprawnień stworzyliśmy ofertę rejsów turystycznych ze sternikiem. Dzięki którym każdy może poznać żeglarstwo z bliska.

Wychodząc naprzeciw zwiększającej się popularności, aktywnego wypoczywania nad wodą. Eko Marina Polańczyk stworzyła flotę elektrycznych motorówek, pozwalających na pływanie bez uprawnień. Kontaktując się z Nami uzyskać możesz wszelkie informacje zarówno o Naszej ofercie jak i ofercie Eko Mariny Polańczyk.

Jak można uzyskać uprawnienia do prowadzenia łodzi żaglowych?

Profesjonalne szkolenia na Zalewie Solińskim prowadzi Fundacja „Na Fali”. Której partnerem jest Nasz czarter.

Jak można spędzić czas na jachcie żaglowym na Solinie?

Zalew Soliński to duży zbiornik pełen klimatycznych zatoczek i dzikich odnóg. Czas spędzać można tu w sposób jaki tylko Ci się zamarzy. Szukasz spokoju i bliskości z naturą? Nie ma problemu, na pewno jedna z tysięcy zatok czeka właśnie na Ciebie. Po rejsie lubisz spędzać czas w Tawernie zajadając pyszne jedzenie i popijając schłodzony napój? U nas wystarczy że zacumujesz jacht w porcie i przejdziesz 100m, a już jesteś na miejscu. Zalew Soliński to akwen który posiada 170km urozmaiconą linię brzegową. Podczas codziennych rejsów możesz odkrywać nowe zakątki Bieszczadzkiego morza. Czy też wykorzystywać właściwości swojej jednostki na centralnej części zalewu.

Nasza Firma oferuje również usługi takie jak:

  • Organizacja rejsów ze sternikiem po Solinie.
  • Organizacja imprez okolicznościowych pod żaglami
  • Organizacja evntów na jachtach 
  • Realizujemy indywidualne pomysłu klientów 

Chcesz zorganizować niezapomnianą imprezę? Spotkanie czy szkolenie firmowe inne niż wszystkie? Masz jeszcze inny pomysł? Zadzwoń do Nas, stworzymy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Popularny jednostki w czarterze jachtów na Solinie

Największą popularnością cieszą się sprawdzone jednostki Tes 32 Dreamer. To bardzo dobra konstrukcja pozwalająca na bardzo wygodne żeglowanie. Coraz większą popularnością cieszy się Nubian 29, niemal każdy kto miał do czynienia z tym jachtem zakochał się w nim i wraca na niego z wielką radością. Żeglarze którym zależy na wygodzie a przy tym doskonałych właściwościach nautycznych wybierają Lagune 30. To jacht nie do doścignięcia. Mniejsze załogi do swoich rejsów po Solinie zabierają Solinę 27 oraz Antile 24.