Jak żeglarze spędzają zimę?

Chyba każdy żeglarz, w okresie zimowym. Musi mieć jakieś alternatywne zajęcie dla swoich cotygodniowych żeglarskich weekendów?

Gdy Zalew Soliński pustoszeje z jachtów żaglowych i elektrycznych motorówek, a jego taflę zaczyna pokrywać skorupa lodu. Pora na przestawienie swojego żeglarskiego trybu życia. Żeglarze mają bardzo różnorodne zainteresowania poza żeglarstwem i swój wolny czas spędzają na wszelakie sposoby……

My lubimy spędzać czas aktywnie. Często wybieramy nasze Bieszczadzkie szlaki. Zimą Bieszczady są bajkowe. Wszystko przykryte śniegową pierzyną. Na śniegu co krok odkrywamy ślady dzikich zwierząt. Czasem to niezła łamigłówka, żeby odgadnąć, do jakiego zwierzęcia należą, lecz nasz przyjaciel i zarazem kierownik naszych wypraw jest ekspertem w tej dziedzinie.

Dobrze przygotowana ekipa, odpowiednie ubranie i sprzęt. To klucz do miłych i bezpiecznych wypraw. Pamiętajcie, że chodzenie po górach zimą wymaga rozwagi!! Ale na prawdę warto, dla tych widoków, dla tej bliskości natury. Chwili na zadumę i zachwycenie się tym, co nas otacza. Odkrywajmy Bieszczady razem.

A Wy żeglarze, jak spędzacie swój wolny czas poza sezonem letnim?

Z żeglarskim pozdrowieniem, załoga Alfea Czarter!
Do zobaczenia na wodzie.

Dodaj komentarz